Джан и Свитолина си гарантираха място във втората седмица

5 Юли, 2019
272 преглеждания

Китайката Шуай Джан е първата тенисистка, която си осигури място на осминафиналите на Уимбълдън. Това стана факт, след като азиатката се справи с бившата водачка в световната ранглиста Каролина Вожняцки с 6:4, 6:2 в мач от третия кръг.Джан спечели за 83 минути с втория си мачбол, който завърши с воле на мрежата. По този начин тя се класира за първи път в кариерата си в четвъртия кръг на Уимбълдън, където ще срещне Даяна Ястремска или Виктория Голубич.

Вожняцки започна мача с четири поредни гейма в своя полза, но загуби следващите шест. Датчанката привидно коригира грешките във втория сет с пробив на старта, но отново допусна дълга серия. Джан взе следващите четири гейма и Возняцки върна един, а китайката в крайна сметка затвори срещата с пробив.За осминафиналите при дамите се класира и Елина Свитолина, която имаше значително по-труден двубой с Мария Сакари.

Украинката все пак се наложи с 6:3, 6:7 (1), 6:2.