Г-н Рекорд е на осминафиналите

6 Юли, 2019
229 преглеждания

Роджър Федерер се класира за рекорден 17-и път за осминафиналите на Уимбълдън. Швейцарецът, поставен под №2 в основната схема, се наложи със 7:5, 6:2, 7:6 (4) над Люка Пуй след около два часа игра на централния корт. Победата за Федерер е под №350 в „Ол Ингланд Клъб“, а в спор за място на четвъртфиналите той ще срещне Матео Беретини. Срещата започна равностойно, но при 5:5 в първия сет Федерер влезе в отлична серия от 6 последователни гейма, които му осигуриха аванс 7:5, 4:0.

Пуй успя да върне един от пробивите във втората част, но за повече нямаше сили и време. В третата част пробиви нямаше и логично се стигна до тайбрек, в който Маестрото се наложи със 7:4 точки, подпечатвайки си успеха.„Не беше никак лесно, въпреки резултата 3:0 сета. Той (Пуй) имаше своите шансове, особено в първия и третия сет.

Доволен съм от чистия успех и чакам с нетърпение втората седмица на турнира“, каза 8-кратният победител след последната точка в мача.