Федерер взе класиката, предстои велик финал

12 Юли, 2019
267 преглеждания

Роджър Федерер победи Рафаел Надал с 3:1 сета и се класира за финала на Уимбълдън, където ще срещне Новак Джокович. В отделните части Маестрото се наложи със 7:6 (3), 1:6, 6:3, 6:4. Това беше 40-ти двубой между двамата, като швейцарецът записа победа №16. За последно двамата играха преди няколко седмици на полуфиналите на „Ролан Гарос“, където Надал се наложи в три сета, а впоследствие спечели трофея.

За последно Федерер и Надал се бяха срещнали на Уимбълдън преди цели 11 години, когато във финала испанецът се наложи с успех 9-7 гейма в петия сет.Днес мачът мина през много етапи. В първия сет Федерер и Надал сервираха безупречно и заслужено се стигна до тайбрек, в който Маестрото се наложи със 7:3 точки, макар да изоставаше с минибрейк в началото.През втората част Надал на два пъти проби началния удар на швейцареца и след 6:1 заслужено изравни резултата в сетовете.

През третата и четвъртата част обаче Федерер сервира безупречно и с по един пробив си гарантира крайния успех.