България изравни резултата след успех на Кузманов

13 Сеп., 2019
309 преглеждания

Димитър Кузманов победи представителя на домакините от Южна Африка – Руан Рулофсе със 7:5, 7:5 и изравни резултата в двубоя за Купа „Дейвис“ – 1:1 победи.Макар и да не беше в оптимално физическо състояние, Мико стисна зъби и за пореден път демонстрира силния си характер, благодарение на който успя да спечели и днешния двубой. След последната точка Кузманов се отдаде на емоциите и се разплака на корта. Кузманов измъкна първия сет с пробив в последния гейм, а във втората част изоставаше с 1:3, но успя да навакса пасива си и да се наложи в два сета.

По-рано днес Александър Лазаров отстъпи след повече от два часа и половина игра на първата ракета на домакините Лойд Харис. В събота Южна Африка и България, които мерят сили в среща от втора група на зона Европа / Африка, ще изиграят среща на двойки и финални два сингъла. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.