Медведев се завърна на корта с победа

20 Сеп., 2019
245 преглеждания

Водачът в схемата Данийл Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове на родна земя в Санкт Петербург с награден фонд 1,18 милиона долара.Медведев надделя над сънародника си Евгени Донской със 7:5, 6:3 в първия си мач след драматичната загуба в пет сета от испанеца Рафаел Надал на финала на Откритото първенство на САЩ на 8 септември.Четвъртият в световната ранглиста пропиля ранен пробив аванс, но след 5:5 спечели четири поредни гейма, с което взе първия сет и поведе с 2:0 във втория, а до края доминираше на корта.На четвъртфиналите той ще срещне петия в схемата Андрей Рубльов също от Русия, който се наложи над Ричардас Беранкис (Литва) с 6:4, 6:7(5), 6:1.

Двамата руснаци за последно играха през август в Синсинати, където Медведев победи убедително с 6:2, 6:3 по пътя към първата си титла от сериите „Мастърс“. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.