Стосър с първи финал от две години насам

20 Сеп., 2019
316 преглеждания

Саманта Стосър се класира за финала на турнира в китайския град Гуанчжоу с награден фонд 500 хиляди долара. 35-годишната австралийка, която участва с „уайлд кард“, победи швейцарката Виктория Голубич с 2:6, 7:6(4), 6:1 и ще играе за трофей в състезание на WТА за първи път от май 2017 година, когато в Страсбург спечели деветата си титла.Шампионката от US Open 2011 година започна лошо и допусна изоставане от 0:4, след това загуби и първия сет. Във втората част тя пропиля аванс от 4:1 гейма, но в последвалия тайбрек тя поведе с 5:1 точки и успя да изравни.

В третия сет 129-ата в света в момента Стосър доминираше, а с победата тя си гарантира завръщане в топ 100 на класацията на WТА. На финала ветеранката ще срещне 20-годишната София Кенин (САЩ). Поставената под номер 3 Кенин надделя над Анна Блинкова (Русия) със 7:6(2), 4:6, 6:1. Aмериканката достигна до четвъртия си финал за сезона, след като по-рано през годината спечели първите си две титли в Хобърт и в Майорка.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!