Бублик ще спори за титлата в Чънду с Кареньо-Буста

28 Сеп., 2019
272 преглеждания

Александър Бублик, който на четвъртъртфиналите отстрани драматично Григор Димитров, ще спори за трофея в турнира от сериите ATP 250 в Чънду. На полуфиналите играещият за Казахстан руснак се наложи за 85 минути над Лойд Харис от ЮАР със 7:6(6), 6:4. Подобно на мача срещу Димитров, 22-годишният Бублик доминираше от начален удар, като успя да реализира 21 аса и да спечели 89% от точките при вкаран първи сервис. 198-сантиметровият руснак ще играе на своя втори финал в ATP тура, след като по-рано през настоящия сезон достигна до мач за титлата и в Нюпорт, но не успя да триумфира.

Съперник на Бублик в Чънду ще бъде Пабло Кареньо Буста. Испанецът се наложи за 63 минути над Денис Шаповалов в другия полуфинал – 6:3, 6:4. Шаповалов беше последният останал поставен играч в схемата. Кареньо Буста ще търси четвърти трофей от ATP тура и първи от 2017-та година насам, като от тогава датира и последната му поява на финал.

Буста и Бублик имат един мач помежду си до този момент – през 2016-та година на четвъртфинал на турнира в зала в Москва, когато победата е за испанеца. Малко по-късно той триумфира и с една от трите си титли в кариерата до този момент. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.