Голяма победа за Шиникова

27 Сеп., 2019
206 преглеждания

Изабела Шиникова постигна една от най-забележителните победи в кариерата си, след като в четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Калдаш да Раиня (Португалия) се наложи над бившата номер 12 в световната ранглиста Кая Канепи от Естония със 7:6(10), 3:6, 6:3.Шиникова издържа в маратонския първи сет, продължил 64 минути, и го спечели след тайбрек с 12:10 точки, като преди това отрази 8 сетбола на водачката в турнирната схема. Канепи успя да направи ранен пробив във втория сет и това и помогна да натрупа аванс от 4:1 гейма, след който да изравни резултата. В решителния трети сет Шиникова проби още в първия гейм, но Канепи успя да изравни за 2:2.

Веднага след това обаче българката направи нов пробив и до края доминира, за да се класира на полуфинал.В него Шиникова ще играе с поставената под номер 7 в схемата Джесика Понше от Франция, която по-рано днес победи в три сета другата българка в турнира Виктория Томова. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.