Опелка и Милман сложиха край на японската приказка в Токио

4 Окт., 2019
192 преглеждания

Полуфиналите в турнира от сериите ATP 500 в Токио ще преминат без участието на предствител на домакините от Япония. Това стана факт, след като двамата японци – Ясутака Учияма и Таро Даниел – загубиха своите четвъртфинални срещи. Вчера те пренаписаха историята на надпреварата, като за първи път след първото издание на надпреварата през 1972-ра година двама японци се класираха в Топ 8. При евентуални победи там, те трябваше да играят помежду си на полуфинал, което означаваше сигурен японски финалист.

Рейли Опелка от САЩ и Джов Милман от Австралия обаче написаха друг сценарий. Опелка се наложи с 6:3, 6:3 за 1 час и 18 минути над Учияма, а Милман остана на корта точно една минута повече – 6:4, 6:0 срещу Даниел. Така двамата ще се борят за място на финала в неделя. При победа за Милман, това ще означава втори финал в ATP в неговата кариера и шанс за първа титла.

Опелка също има един финал, но той беше успешен – през тази година на ATP 250 турнира в Ню Йорк. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.