Звучен провал за финалиста от миналата година

8 Окт., 2019
208 преглеждания

Андрей Рубльов удължи перфектните си показатели срещу Борна Чорич на 3-0 победи в преките двубои, след като го надви с 6:4, 7:6 (4) на старта на Мастърс 1000 турнира в Шанхай. Руснакът приключи двубоя с 15 аса, като загуби едва 4 точки на първи сервис (34/38). Срещата продължи час и 36 минути, а поражението на Чорич ще му коства позиции в ранглистата, след като игра на финал преди 12 месеца. Във втория кръг 21-годишният Рубльов ще срещне Джон Милман, който се справи в два сета (6:3, 7:4) с аржентинеца Гуидо Пея.

Милман е финалист от Токио миналата седмица, където в двубоя за трофея отстъпи на световния №1 Новак Джокович. С победа на старта се поздрави и Джон Иснър, който не срещна точка за пробив на собствен сервис при успеха със 7:6 (1), 6:4 над младия австралиец Алекс Де Минор. Поставеният под №16 американец изигра перфектен първи сет, а във втората част проби началния удар на съперника си в деветия гейм, което се оказа достатъчно за успеха. Във втория кръг Иснър ще играе с Люка Пуй от Франция.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!