Гергана Топалова направи обрат и се класира на четвъртфинал в Анталия

10 Окт., 2019
286 преглеждания

Поставената под номер 2 в схемата Гергана Топалова преодоля втория кръг на турнира по тенис за жени в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Българката надви с 4:6, 6:0, 6:2 Каролина Беженару.Румънката спечели първия сет с пробив още на старта, но Топалова отговори с 6:0 във втората част. Българката стигна до нов брейк в четвъртия гейм на втория сет и поведе с 3:1, а след това спечели подаването на Беженару за крайното 6:2 и победа в рамките на два часа и 13 минути.

Топалова играе по-късно днес на двойки с Петя Аршинкова, за която се очертава много тежък ден. Поставената под номер 3 българка довърши тази сутрин мача си с японката Рина Саиго и го спечели, така че за днес тя има предвиден и втори двубой на сингъл срещу германската квалификантка Михаела Нийдермайер.В мача на двойки пък Топалова ще има шанс за още една победа срещу Беженару, която ще си партнира с германката Констанце Степан. _____Мобилната версия на Tennis24.