Край на победната серия на Юлия Стаматова

20 Окт., 2019
333 преглеждания

Юлия Стаматова загуби финала на турнира на червени кортове в Табарка (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди долара.Поставената под номер 7 Стаматова претърпя поражение от третата в схемата Нефиса Берберович (Босна и Херцеговина) с 2:6, 2:6 за 98 минути.20-годишната Берберович взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част тя спечели последните пет гейма, за да триумфира с втората си титла на ниво ITF през сезона и общо четвърта в кариерата си.Българката пък прекъсна серия от девет поредни победи в Табарка, където преди седмица спечели трофея на друг турнир от същия ранг.

Стаматова все пак заработи 6 точки за световната ранглиста и 1470 долара. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.