Нестеров грабна титлата в Хърватия без да загуби сет

27 Окт., 2019
350 преглеждания

Пьотр Нестеров спечели титлата на турнира за юноши и девойки от трета категория на ITF в Цавтат (Хърватия).Във финалната среща Нестеров (ТК „Черно море Елит“, гр.Варна) разгроми с 6:3, 6:0 Лукаш Павлович от Словакия. Пьотр спечели тилата с шест поредни победи без да загуби сет.

В турнира по двойки Нестеров и Александър Калинин от Беларус спечелиха второ място.Това е трета порeдна титла на сингъл за Нестеров от турнири на ITF за юноши и девойки. Преди това той стана двоен шампион на турнира от четвърта категория на ITF в Скопие (Македония), и триумфира с титлата на единично на друг турнир от пета категория в македонската столица.Точно преди година Нестеров беше избран за най-добър тенисист на Европа до 16 годишна възраст.

С този успех Пьотр ще се изкачи до топ 70 в световната ранглиста за юноши и девойки. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.