Григор Димитров достигна до финалното каре в Париж

1 Ное., 2019
262 преглеждания

Григор Димитров се класира за полуфиналите на Мастърс 1000 турнира в зала в Париж. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:0 сета над Кристиан Гарин (Чили), в отделните части 6:2, 7:5 и регистрира четвъртата си последователна победа в турнира. Следващият съперник на Димитров ще бъде определен от сблъсъка между Новак Джокович и Стефанос Циципас, които излизат на корта до минути. С достигането до полуфиналите парижката зала „Берси“ Григор Димитров си гарантира и завръщане в Топ 20 на ранглистата.

Двубоят днес предложи много емоции. Началото беше изцяло за Григор Димитров, който имаше пълен контрол в разиграванията и след два пробива си заслужи преднина с 6:2 гейма. Нещо повече, Димитров започна с пробив и във втория сет – 2:0 гейма, но в ответния гейм допусна рибрейк, с което върна и интригата в мача. Последваха силни минутки на Гарин, който на свой ред започна да диктува темпото.

Чилиецът успя за втори път да пробие Димитров и получи преднина 5:4 гейма. Сервирайки за сета обаче Гарин трепна и за опитен състезател като Димитров не представляваше проблем да се възползва от ситуацията и да затвори мача в две части. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.