Стоеви победиха олимпийските шампионки и са на четвъртфинал

7 Ное., 2019
335 преглеждания

Българките Габриела и Стефани Стоеви се класираха на четвъртфинала на двойки на големия турнир по бадминтон във Фучжоу, Китай, който е от сериите „Супер 750“ и с награден фонд 700 хиляди долара, съобщи БНР.Златните медалистки от европейското първенство победиха за трети път олимпийските шампионки от Рио де Жанейро и четвърти в света Мисаки Мацумото и Аяка Такахаши от Япония. Този път престижният успех дойде след 21:11, 21:17 за 47 минути игра.В първия гейм сестрите от Хасково бяха безапелационни.

Във втората част азиатките водеха до 14-ата точка. След това Стоеви, които са №11 в ранглистата, поеха инициативата и спечелиха мача.Следващите съпернички на Габриела и Стефани са петите в схемата южнокорейки Со Хи Ли и Сън Чан Шин. Българките отстъпват с 2-4 на азиатките, от които загубиха на четвъртфиналите в Париж на 25 октомври.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!