Мечтан дебют за Стефанос Циципас

11 Ное., 2019
239 преглеждания

Стефанос Циципас се поздрави с победа при дебюта си на финалите на АТП в Лондон. Гръцкият тенисист се наложи със 7:6 (5), 6:4 над друг дебютант в надпреварата – Данийл Медведев. Срещата продължи час и 42 минути и беше решена от един пробив, дело на Циципас в деветия гейм на втория сет. През останалото време двамата взимаха подаванията си, а руснакът през целия мач не успя да се добере до брейк-пойнт.

Това беше шести дуел между двамата, а Циципас най-накрая се поздрави с първи успех над 23-годишния московчанин. Медведев, който през лятото и началото на есента записа фамозна серия от 6 последователни финала в тура, регистрира втора последователна загуба, след като отстъпи и на Жереми Шарди на старта в Париж преди няколко дни. Вторият двубой в групата ще бъде изигран тази вечер от 22:00 часа, когато на корта ще излязат Рафаел Надал и шампионът от миналата година Александър Зверев. _____Мобилната версия на Tennis24.