Без проблеми за Джокович срещу Нори в Рим

16 май, 2023
109 преглеждания

Новак Джокович се класира за 17-и път на четвъртфиналите от 17 участия на турнира на клей от сериите Мастърс 1000 в Рим с награден фонд от 7,7 милиона евро. Джокович елиминира поставения под номер 13 Камерън Нори с 6:3, 6:4 за 89 минути.Сърбинът, който има 6 титли и 12 финала на надпреварата в италианската столица, реализира ранен пробив и запази предимството си до края на първия сет. Във втората част той пропиля пробив аванс при 2:1 гейма, но след 3:4 взе 13 от следващите 16 разигравания, за да триумфира.

Нори получи физически проблем в края на срещата, като преди последния гейм той поиска и медицински таймаут. Британецът допусна цели 29 непредизвикани грешки срещу 14 на съперника, което натежа. Шампионът от 2017 година Александър Зверев спечели днес доиграването срещу Джей Джей Уулф с 6:4, 7:5, след като вчера двубоят беше прекъснат при 3:3 гейма във втория сет. Така в четвъртия кръг тази вечер той ще срещне за 15-и път в кариерата си поставения под номер 3 Даниил Медведев (Русия).

Миналогодишният финалист и пети в схемата Стефанос Циципас също преодоля третия кръг след 6:3, 7:6(3) срещу представителя на домакините Лоренцо Сонего.