Култов Браун – спаси два мачбола, но не знаел

21 Юли, 2016
528 преглеждания

Дъстин Браун спаси два мачбола и се класира за втори пореден четвъртфинал в турнир от календара на АТР. Ексцентричният германец изоставаше с 5:6 и 15:40 във втория сет на двубоя си срещу двукратния шампион в турнира Томас Белучи, но успя да измъкне успяха след 2:6, 7:6 (4), 6:1 след повече от 90 минути игра в Гщаад. „Дори не знаех, че той има точки за приключване на двубоя”, каза след срещата Браун. „Помня, че изоставах с 0:30 в този гейм.

Губил съм двубои, в които съм имал мачбол и знам, че не е лесно. Той е много добър играч, а в края на двубоя аз успях да намеря своя ритъм. Третият сет беше много добър за мен и няма как да не съм щастлив”, каза още Браун. 31-годишният Браун достигна до четвъртфинал и миналата седмица на SkiStar Swedish Open, където бе спрян от Давид Ферер.

Следващият съперник на германеца ще бъде Михаил Южни, който също имаше трисетов двубой днес – 7:5, 5:7, 6:3 срещу Мирза Башич. Робин Хаасе, финалист в Гщаад от 2013, записа 13 аса на сметката си и отрази 6 от 7 точки за пробив при успеха със 7:6 (5), 6:4 над Орасио Себайос.