Раонич спечели първия си мач за деня

7 Окт., 2016
307 преглеждания

Третият поставен Милош Раонич се класира за четвъртфиналите на турнира в Пекин, който е от категория „АТР 500“.Канадецът трябваше да изиграе снощи мача си от втория кръг срещу Малек Джазири, но заради дъжд двубоят бе пренасрочен. Днес Раонич победи тунизиеца с 6:3, 6:4 само за 58 минути игра. Той наниза 11 аса, направи по един пробив във всеки сет и не позволи на съперника да стигне до брейк пойнт.

Роденият в Подгорица Милош ще трябва да излезе още веднъж на корта в петък. Той ще играе четвъртфинал срещу Пабло Кареньо Буста. Испанецът спечели доиграването срещу №8 Ришар Гаске. Мачът беше спрян при 7:5, 4:2 за французина.

Днес Кареньо Буста постигна обрат, за да победи с 5:7, 6:4, 6:1.Ако вземе титлата в Пекин Раонич ще стане четвъртият сигурен участник на финалите в Лондон през ноември след Новак Джокович, Анди Мъри и Стан Вавринка.