333 преглеждания

Българско дерби на старта в Бризбън Свързани турнири
Brisbane InternationalСвързани играчи
Елица Костова Виктория Томова Тагове
костова бризбън томова пиронкова шиникова 29-12-2016 16:42 | Любомир Тодоров С изцяло български двубой ще започне сезон 2017 в женския тенис.Това стана факт, след като жребият в квалификациите на турнира в Бризбън, Австралия, който е от категория „Премиер“ отреди в първия кръг да се срещнат Елица Костова и Виктория Томова. Срещата трябва да е утре много рано сутринта наше време.До момента двете националки за „Фед къп“ са играли веднъж.

Тази година, на финала на турнира на ITF в Будапеща втората ни ракета Костова се наложи с 6:0, 7:6.Победителката взема 18 точки за световната ранглиста, а загубилата ще се утеши с 13. Във втория и финален кръг на пресявката спечелилата българското дерби се изправя срещу победилата в мача между водачката в схемата Катерина Бондаренко (Украйна) и Ребека Срамкова (Словакия).На турнира в Шънджън, Китай, пък ще участват Цветана Пиронкова и Изабелла Шиникова.

Първата ни ракета ще играе в основната схема, а софиянката започва от квалификациите. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни