29 Дек., 2016
268 преглеждания

Рафаел Надал се завърна с победа Свързани новини
Гофен си уреди двубой срещу МъриСвързани играчи Рафаел НадалТагове
надал бердих раонич абу даби 29-12-2016 18:29 | Любомир Тодоров Рафаел Надал започна успешно защитата на титлата си от демонстративния тенис турнир в Абу Даби, Обединени арабски емирства.В четвъртфинален двубой деветият в света испанец се наложи с 6:0, 6:4 над №10 в ранглистата Томаш Бердих от Чехия след един час и 16 минути игра. За Надал това беше първи мач от 7 октомври, коато на четвъртфинал в Пекин Григор Димитров го победи с 6:2, 6:4.В първия сет Рафа беше неудържим и го спечели на нула след само 26 минути игра.

Във втората част Бердих изравни играта и всеки печелеше подаването си в първите осемй гейма. В деветия левичарят от Манакор поведе с 40:15 при сервис на чеха и проби при втората си възможност за 5:4. Последва сервис гейм на нула за Надал.На полуфинала утре Рафа се изправя срещу канадеца Милош Раонич в повторение на финала от 2016 година, когато бившият номер едно се наложи в три сета.

В другия полуфинал се срещат водачът в ранглистата Анди Мъри и Давид Гофен. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни