14 Ян., 2017
408 преглеждания

Плувец е най-добър млад спортист на България за 2016 г. Свързани новини
Тенисът взе наградата за Отбор на годинатаТагове
млад спортист виаспорт антъни иванов адриан андреев катерина димитрова пеева глушкова крум крумов 14-01-2017 17:49 | Tennis24.bg Плувецът Антъни Иванов спечели приза Най-добър млад спортист на България за 2016 г. В анкетата, която се организира от сайта за детско-юношески спорт Viasport.

bg и S Media за 6-а поредна година, 17-годишният търновец събра 378 точки от вота на спортните журналисти. Церемонията по награждаване на Златната десетка се състоя на сцената на София Ринг мол. През изминалата година Антъни спечели сребърен медал от европейското първенство за младежи в Унгария на 200 м бътерфлай. Участва на полуфинал в дебютното си европейско за мъже в Лондон, плува и на световното в малък басейн за мъже в Канада, където записа престижното 15-о място.

Направи десетки поправки на национални рекорди в различни дисциплини и възрасти. На второ място в допитването се нареди Катрин Маноилова. 16-годишната състезателка по шорттерек събра 341 т., след като през 2016 г.

спечели два бронзови медала от Вторите зимни младежки олимпийски игри в Лилехамер. Катрин не присъства на церемонията, тъй като в момента е на европейско първенство за мъже и жени в Италия.Трети в класацията на младите таланти до 19 г.е най-малкият ни участник на олимпийските игри в Рио де Жанейро – Ангел Кодинов.

Състезателят по кану-каяк събра 246 т. и изпревари победителя от 2015 г. – Даниел Асенов (бокс). Осми остана тенисистът Адриан Андреев.

За Отбор на годината (до 19 г.) бе определен националният отбор по тенис за момичета до 12 г. – Катерина Димитрова, Денислава Глушкова и Стела Пеева, който спечели Европейската отборна купа за тази възраст за пръв път в историята на българския тенис.За най-добър треньор на подрастващи (до 19 г.

) спортните журналисти определиха наставника на Катрин Маниолова – Асен Пандов.В анкетата на Viasport.bg за 2016 г. участваха 56 представители на медии, които посочиха общо 51 състезатели от 27 вида спорт, както и 14 треньори, и 7 отбора.

Още за церемонията – тук!КЛАСИРАНЕ1. Антъни Иванов (плуване) 378 т.2.

Катрин Маноилова (шорттерк) 3413. Ангел Кодинов (кану-каяк) 2464. Даниел Асенов (бокс) 2275. Йордан Минчев (баскетбол) 1816.

Божидар Темелков (самбо) 1277. Еми-Мари Тодорова (бокс) 1228. Адриан Андреев (тенис) 1199. Иван Атанасов (бокс) 11010.

Петър Божилов (плуване) 98. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Hobart InternationalКатегория: ДругМясто на провеждане: Хобарт, АвстралияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: ASB ClassicКатегория: ДругМясто на провеждане: Оклънд, Нова ЗеландияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: ATP $508,360; WTA $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: International SydneyКатегория: ДругМясто на провеждане: Категория: ATP 250, WTA PremierНастилка: ТвърдаНаграден фонд: ATP $495,630; WTA $710,900Official Website | Livescore