16 Ян., 2017
414 преглеждания

Тенисист извън Топ 200 отстрани поставен (снимки) Свързани турнири
Australian OpenСвързани играчи Люка ПуйТагове
бублик пуй цонга 16-01-2017 11:54 | Любомир Тодоров Тръгналитя от квалификациите Александър Бублик поднесе сериозна изненада в първия кръг на Откритото първенство на Австралия. Руснакът с казахстански паспорт победи №16 в схемата в Мелбърн Люка Пуй от Франция с 6:0, 3:6, 6:3, 6:4 за час и 43 минути игра.Бублик, който е 206-и в световната ранглиста, дебютира в турнирите от Големия шлем. Роденият в Гатчина 19-годишен състезател постигна 7 пробива в двубоя срещу само 3 на Пуй.

Александър записа 16 аса, но и 9 двойни грешки.Следващият съперник на Бублик е Малек Джазири. Тунизиецът надигра квалификанта от Япония Го Соеда с 6:3, 6:4, 6:3.Друг поставен французин загуби сет, но спечели.

Жо-Вилфрид Цонга, №12 в схемата, надигра бразилския левичар Тиаго Монтейро с 6:1, 6:3, 6:7(5), 6:2. Бившият финалист в турнира очаква сърбита Душан Лайович, който спря Стефан Робер (Франция) с 6:3, 6:3, 6:3.ГАЛЕРИЯ ОТ ПЪРВИЯ ДЕН НА AUSTRALIAN OPEN 2017 _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.

Агниешка Радванска

Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Australian OpenКатегория: Голям ШлемМясто на провеждане: Мелбърн, АвстралияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: A$22,624,000Official Website | Livescore