18 Ян., 2017
337 преглеждания

Нишикори бързо стигна до трети кръг (галерия) Свързани турнири
Australian OpenСвързани играчи Кей НишикориТагове
нишикори мелбърн цонга 18-01-2017 07:27 | Любомир Тодоров Петият поставен Кей Нишикори записа втора победа на Australian Open. Японецът се наложи над Жереми Шарди от Франция с 6:3, 6:4, 6:3 след 2 часа и 7 минути игра на „Хайсенс Арина“ в Мелбърн.Противно на очакванията Самурая беше по-свежият на корта. В първата си среща на турнира от Големия шлем той игра пет сета за повече от 3 часа и половина, докато Шарди изигра само 4 гейма преди съперникът му Николас Алмагро да се откаже.

Французинът на три пъти повеждаше с пробиви, но Нишикори тутакси правеше рибрейк. Общо в мача Кей направи 7 пробива. Финалистът от Бризбън завърши с 21 печеливши удари и 30 непредизвикани грешки.В третия кръг Нишикори се изправя срещу непоставения словак Лукаш Лацко, който отстрани Дуди Села от Израел с 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Продължава напред и №12 в схемата Жо-Вилфрид Цонга. Френският тенисист победи с 6:2, 6:2, 6:3 Душан Лайович от Сърбия за час и 45 минути игра. Цонга наниза 15 аса и направи общо 39 уинъра срещу 25 непредизвикани грешки.СНИМКИ ОТ ТРЕТИЯ ДЕН НА АО _____Мобилната версия на Tennis24.