Роджър Федерер спаси 2 сетбола, за да вземе чиста победа

18 Ян., 2017
476 преглеждания

Роджър Федерер спаси 2 сетбола, за да вземе чиста победа Свързани новини

Експресът се завърна (снимки) Програма за Australian Open, ден III Нишикори бързо стигна до трети кръг (галерия) Свързани турнири Australian OpenСвързани играчи Роджър ФедерерТагове
федерер вавринка бердих мелбърн 18-01-2017 08:46 | Любомир Тодоров Четирикратният първенец от Откритото първенство на Австралия Роджър Федерер продължава след чиста победа в трети кръг.Швейцарецът, който е №17 в схемата, се наложи над квалификанта от Съединените щати Ноа Рубин със 7:5, 6:3, 7:6(3) на „Род Лейвър Арина“. В първата част рекордьорът по титли от Големия шлем проби играещия смело и агресивно американец, който е №200 в ранглистата, едва в последния гейм, когато поведе с 40:15 при сервис на Рубин. В следващата част Федерер направи брейк за 4:2 и лесно удвои преднината си.

20-годишният бивш шампион при юношите на Уимбълдън успя да пробие именития си съперник за 2:0. При 2:5 и сервис на швейцареца Ноа имаше два сетбола, но Роджър не трепна и ги отрази. След това върна пробива и после се стигна до тайбрек. В него бащата на четири деца поведе с 6:3 точки и завърши при първия мачбол.

„Не съм очаквал да е лесно. Имах представа какво може съперникът, добре игра, но сервисът ми ми помогна много. Имах късмет, че спечелих третия сет, когато сервирах срещу вятъра. Жребият е труден – в първия кръг ветеран, във втория млад играч, а сега играч от Топ 10 като Бердих“, коментира Роджър след успеха.

Той направи 17 аса и записа общо 48 печеливши удари срещу 41 непредизвикани грешки.Следващият съперник на Федерер е №10 в схемата Томаш Бердих. Чехът беше категоричен срещу Райън Харисън от Съединените щати с 6:3, 7:6(6), 6:2. Маестрото води с 16-6 победи.

За последен път двамата играха преди година, отново на Australian Open, когато Роджър се наложи на четвъртфинал със 7:6, 6:2, 6:4.И шампионът от 2014 година Стан Вавринка се класира безпроблемно за третия кръг. Четвъртият поставен швейцарец победи с 6:3, 6:4, 6:4 американеца Стийв Джонсън за час и 54 минути игра.Вавринка направи общо 46 уинъра, 11 от които бяха асове, при 25 непредизвикани грешки (4 двойни).

Той постигна три пробива. Следващия съперник на Стан се определя в мача Виктор Троицки (Сърбия) – Паоло Лоренци (Италия). _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.

tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Australian OpenКатегория: Голям ШлемМясто на провеждане: Мелбърн, АвстралияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: A$22,624,000Official Website | Livescore