21 Ян., 2017
337 преглеждания

Григор Димитров смаза Ришар Гаске Свързани турнири
Australian OpenСвързани играчи Григор ДимитровТагове
григор димитров мелбърн гаске истомин 21-01-2017 16:50 | Любомир Тодоров Най-силният български тенисист в историята Григор Димитров изигра блестящ мач и напълно заслужено се класира за трети път на осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.Поставеният под №15 в схемата победи безапелационно 18-ия Ришар Гаске от Франция с 6:3, 6:2, 6:4 на „Род Лейвър Арина“ в двубой, завършил след 2 часа след полунощ местно време в Мелбърн. Французинът проби първи за 2:1, но това се оказа единственият му брейк в мача, който Димитров тутакси върна. Гришо продължи да доминира и проби отново за 5:3.

В следващия гейм 25-годишният хасковлия губеше с 0:40, но отрази общо четири брейкбола, след което успя да реализира четвъртия си сетбол с красив минаващ удар от бекхенд по правата.Българинът се възползва от набраната инерция и стартира втората част с нов брейк. След това направи още един за 5:2, а веднага след това затвори сета с гейм на нула, за да поведе с 2-0 части след час и половнина.Гришо повтори упражнеието и в началото на следващата част.

Той проби на нула и затвърди на нула за 2:0. Чак в третия гейм Гаске спечели разиграване след 14 поредни загубени точки. При 5:4 Димитров сервираше за победата. Българинът стигна до три мачбола и вдигна победонсно ръце при втория, когато съперникът изкара топката в аут.

Димитров постигна 11 аса и общо 48 печеливши удари при 29 непредизвикани грешки (4 двойни). Той взема 180 точки за световната ранглиста и добавя реално 90 към актива се, защото миналата година отпадна в третия кръг в Мелбърн. До момента Григор е стигал до най-добрите 16 през 2014-а, когато игра четвъртфинал, и следващата година.Съперник на Димитров на осминафиналите в понеделник ще бъде повалилият Новак Джокович Денис Истомин.

Очилатият узбек надделя над Пабло Кареньо Буста от Испания с 6:4, 4:6, 6:4, 4:6, 6:2 след три часа и половина игра.Двамата са си разменили по една победа. През 2009 г. на чалънджър в Безансон Истомин печели, а през 2014 година на турнира от „Мастърс 1000“ в Шанхай Гришо печели с 6:3, 6:3.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!