Вавринка продължава след 3 тайбрека

22 Ян., 2017
383 преглеждания

Вавринка продължава след 3 тайбрека Свързани новини
Анди Мъри напуска Мелбърн, победен от Миша Зверев (снимки)Свързани турнири Australian OpenСвързани играчи Стан ВавринкаТагове
вавринка сепи цонга евънс мелбърн 22-01-2017 10:51 | Любомир Тодоров Шампионът от 2014 година Стан Вавринка се класира трудно за четвъртфиналите на Australian Open в Мелбърн.Четвъртият поставен швейцарец надделя над Андреас Сепи от Италия със 7:6(2), 7:6(4), 7:6(4) след два часа и 43 минути игра на „Маргарет Корт Арина“.Сепи, когото ще видим отново на турнира на АТР в София след дни, стартира мача с пробив, но Вавринка успя да го върне за 3:3. Пробиви имаше и в последната част.

Отново италианецът от Тирол поведе с брейк за 6:5, а в следващия гейм имаше сетбол, преди Стан да върне пробива и впоследствие да спечели и третия тайбрек с великолепен ретур от бекхенд.В мача имаше комична ситуация. Фен се провикна от трибуните „Давай, Роджър!“, на което Вавринка отвърна с крива усмивка, че Федерер ще играе по-късно и на друг корт.

Швейцарецът постигна 53 печеливши удари, от тях 17 бяха асове, срещу 41 непредизвикани грешки. Андреас Сепи записа 37 уинъра (12 директни точки от начален удар) при 40 грешки.На четвъртия си четвъртфинал в Мелбърн Стан очаква №12 в схемата Жо-Вилфрид Цонга. Французинът сложи края на страхотното представяне на британеца Дан Евънс и го победи с 6:7(2), 6:2, 6:4, 6:4.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!