339 преглеждания

Маршът на Роджър продължава Свързани турнири
Australian OpenСвързани играчи
Роджър Федерер Кей Нишикори Тагове
Роджър Федерер Кей Нишикори Мелбърн Открито първенство на Австралия 22-01-2017 14:25 | Tennis24.bg Роджър Федерер продължава своя марш напред в Мелбърн. Швейцарецът стигна четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия след 6:7(4), 6:4, 6:1, 4:6, 6:3 срещу Кей Нишикори. Това бе вторият успех на играчи от настоящите Топ 10 на света, след експресния успех над Томаш Бердих в предния кръг.

Вратата към полуфиналите за него е широко отворена, след като следващият му съперник ще е непоставеният Миша Зверев, който изигра мача на живота си и отстрани номер 1 в света Миша Зверев.Федерер имаше нужда от едва три часа и25 минути, за да спре петия в схемата Нишикори. Мачът между двамата предостави на феновете зрелищни разигравания и прояви на изключителен атлетизъм.Швейцарецът направи изключителните 83 уинъра и 24 аса, като допусна и 47 грешки.

Нишикори пък имаше предимство, което изпусна в първия сет, но го спечели все пак с тайбрек. Той имаше и здравословни проблеми, които в края на мача наложиха влизането на физиотерапевт на корта.„Мисля, че Кей игра страхотно. Беше голям мач.

Радвам се, че играх в него. Не играх зле в първия сет, но не показах най-добрия си сервис. Трябваше да остана спокоен, когато почти падах с 0:6. Мислех си, че не може да е по-зле от това.

Той не е тенисистът с най-добрия сервис в Тура. Но има една от най-стабилните игри от основната линия. Нямаше как да не спечели първия сет след всичко, което направи, но аз играх добре в края му. Това е една от големите победи в кариерата ми“, коментира след мача Роджър.

Нишикори излезе крайно дисциплиниран и поведе с 4:0. При 1:5 Федерер се успокои и направи уникален обрат в следващите пет гейма. И макар че, Нишикори спечели тайбрека, Федерер вече бе намерил ритъма си и бе по-добрият играч в следващите два сета. Нишикори пък бе в криза и загуби 12 от 14 точки в третия сет.

Последва известен спад в представянето на Федерер в четвъртия сет, но това приключи в заключителния сет и той поведе с 4:1, а след това със стил –взе и победата. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари На Живо

Australian Open 2017 1 2 3

Григор Димитров

23-01-2017 08:00

Денис Истомин

Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Australian OpenКатегория: Голям ШлемМясто на провеждане: Мелбърн, АвстралияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: A$22,624,000Official Website | Livescore