Надал оформи голямата осмица в Мелбърн (снимки)

23 Ян., 2017
373 преглеждания

Надал оформи голямата осмица в Мелбърн (снимки) Свързани новини

Гофен продължава след обрат срещу Тийм Приказката продължава (снимки) Давид Гофен респектиран от Гришо (снимки) Григор №14 в света след победа на Раонич Свързани турнири Australian OpenСвързани играчи Рафаел НадалТагове
Рафаел Надал Гаел Монфис 23-01-2017 14:52 | Станко Димов Рафаел Надал е последният, който си осигури място на четвъртфиналите на Australian Open. Това стана факт, след като шампионът от 2009-а година победи с 3:1 сета Гаел Монфис, в отделните части 6:3, 6:3, 4:6, 6:4 след близо 3 часа игра на „Род Лейвър Арина”. Това беше и първо случай от началото на турнира, в който сили премериха двама играчи от Топ 10. В спор за място на полуфиналите Матадора ще срещне третия в схемата Милош Раонич.

Надал започна двубоя на много високо ниво и с лекота поведе с 2:0 сета. В третата част Монфис успя да изравни играта и търпеливо дочака своя момент, който дойде в деветия гейм. Французинът проби за преднина 5:4, след което с много труд сервира успешно за сета. Тъмнокожият тенисист грабна вълната и с ранен брейк поведе и в сет №4, но след това допусна спад в играта и позволи на Надал да спечели последните 4 гейма в мача.

Надал приключи двубоя с 21 печеливши удара и 27 непредизвикани грешки. Монфис се отчете с 52 уинъра и 64 грешки.С успеха днес Надал се класира за четвъртфинал в турнир от Големия шлем за първи път от „Ролан Гарос” 2015.ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧОВЕТЕ В ПОНЕДЕЛНИК _____Мобилната версия на Tennis24.