Първа световна титла за египтянка в скуоша

30 Апр., 2016
3041 преглеждания

Нур ел Шербини спечели титлата от световното първенство по скуош за жени в Куала Лумпур и така стана първата египтянка, завоювала най-престижния трофей. Освен това тя ще оглави за първи път и ранглистата от 1 май.На финала 20 годишната спортистка направи обрат срещу световната номер едно Лаура Масаро от Англия, за да спечели след 6:11, 4:11, 11:3, 11:5, 11:8 за 61 минути игра.Опитната британка взе лесно първите два гейма, но след това Ел Шербини успя да изравни.

В заключителната част се стигна до 8:8 точки, но след това състезателката от Александрия спечели следващите три разигравания, а с това мача и титлата. Така тя взе реванш за загубата от Масаро на финала на световното през 2013 г., пак в Малайзия, но в град Пенанг.“Сега все още сънувам.

Не можех да си представя, че мога да спечеля този мач“, призна Нур при награждаването.