Тенис надлъж и шир

Ferrero Tennis Academy организира летен лагер в Албена

Ferrero Tennis Academy ще организира международен летен лагер в България. Треньори от испанската академия ще пренесат методиката на работа в тенис базата в КК „Албена“. Групите за тренировка ще бъдат сформирани според резултатите от входящо тестване, организирано в първия ден при пристигането. Групите могат да се променят в процеса на работа и това позволява всеки играч да получи точно това, от което има нужда.

Персонализирано отношение на всеки корт, конкретна работа с всеки играч, за да се гарантира напредък в тренировките. Всички играчи, записани за 2 или повече седмици, получават подробен доклад, анализиращ качествата им и насоки за тяхното подобрение.Тенис програмите са насочени за деца над 8-годишна възраст. Лагерът започва на 23.

06.2024 г. и ще продължи до 24.08.

2024 г. Организаторите са предвидили различни развлекателни активности в зависимост от продължителността на лагера. Записванията за лагерите се правят на сайта на академията.Ferrero Tennis Academy е собственост на бившия №1 в мъжкия тенис Хуан Карлос Фереро, чийто възпитаник е голямата звезда на испанския тенис и също бивш водач в ранглистата Карлос Алкарас.

Златка Замова, Мадрид, специално за Tennis24.bgЯкуб Меншик, една от свежите изненади на настоящия тенис сезон, вчера победи с 6:4, 7:6 Яник Хафман (Германия) на Мастърс 1000 турнира Мутуа в Мадрид (9,25 М евро) и си осигури 10 точки за ранглистата на АТП, където е 74-ти, плюс чек за 20 600 евро. 18-годишният младеж от Простежов, Чехия, е съперник на деветия в схемата Григор Димитров утре събота, вероятно след 17 ч на корт 3 в “Каха Махика“ (мачът е четвърти по програма).Якуб, който е висок колкото и хасковлията – 193 см, разказа специално за кореспондента на Tennis24.

bg за победата над Ханфман и очакванията за предстоящия сблъсък с Димитров: “Имам загуба от Ханфман преди 2 години на “Чалънджър“ в Братислава, както и очаквах тук беше много тежък мач. Пък и не съм играл на червени кортове 9 месеца. Тук е доста бързо, и с надморската височина малко е лудо, щом топката лети светкавично при сервис или разиграване. Но ми пасва на играта, върви ми, макар да съм дебютант.

Висок съм, имам силен сервис, играя от по-задна линия, добре се чувствах. Е, идвал съм с родителите ми като зрител преди 5 години, гледах тогава Григор Димитров... В последните месеци е в добра форма, в Маями показа топ ниво и, че заслужава Топ 10. Ентусиазиран съм с играта си тук и да победя още някой топ-играч!

“17-годишен, Меншик изненада Фабио Фонини на последния US Open, после Денис Шаповалов на Australian Open, надви Анди Мъри, Андрей Рубльов, също Гаел Монфис в Доха да стигне първи АТП-финал, където Карен Хачанов го обърна от 2:5 в тайбрека на първия сет. Но стана най-младият тенисист в Топ 100 и е гладен за възход.Григор е страхотен, много опитен играч и ще е доста трудно, разбира се. Надявам се сервисът да ми е оръжието.

“ Якуб е голям футболен фен, миналата неделя се похвали щастлив със снимка от трибуните на стадион “Сантяго Бернабеу“, радвайки се за победата на любимия си тим Реал Мадрид с 3:2 над Барселона с гол на Белингам в последната минута. Чехът призна за възхищението от петкратния победител Рафа Надал, завърнал се с победа вчера на турнира след 2 години отсъствие.“Като малък следях Рафа по телевизията, той вече бе спечелил 15 Гран Шлем-турнири, заради него, Ноле, Роджър.. изобщо се запалих по тениса и да се състезавам..

Днес го виждам още да побеждава на корта, жалко че дълго време има контузии, но е вълнуващо да съм редом до тези момчета и имам възможност да съм с тях в тура..“

Всички 88 места за аматьорския турнир по тенис VS Sport Open 2024 са заети 3 седмици преди началото на турнира, съобщиха организаторите за Tennis24.bg.Състезанието ще се проведе от 10 до 12 май на кортовете на ТК Ника в бургаския квартал Сарафово. Освен, че местата са заети за турнира има записани и над 20 резерви, които ще могат да се включат само при отказ на някой от регистрираните вече участници.

Турнирът ще бъде разпределен в два формата, като в "екстра" формата ще участват безспорно най-добрите аматьори от цяла България. Там всички ще се опитат да детронират трикратния шампион Иван Притъргов. В екстрата състезателите ще бъдат разпределени в 6 групи от по 4 състезатели. В любителския формат ще участват 64 тенисисти, като те ще бъдат разпределени в 16 групи, а за елиминациите ще се класират първите двама във всяка група.

Доста любопитни имена ще има сред участниците, сред които бившите футболисти Благой Георгиев и Георги Чиликов. Също така в екстра формата ще се включи и Петьо Борисов, който е флагман на тенис-журналистиката в България. Освен него друг добре познат журналист от телевизия - Крум Савов също ще участва в любителския формат. Освен много награди за участниците, организаторите обещават куп приятни изненади за участници и гости.

Защитаващият титлата си Карлос Алкарас се класира за третия кръг на турнира на клей от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд от 7 877 020 евро.Двукратният първенец Алкарас преодоля във втория кръг Александър Шевченко от Казахстан с 6:2, 6:1 само за 69 минути, въпреки притесненията около физическото му състояние. В третия кръг испанският тенисист ще срещне Тиаго Сейбот Вилд (Бразилия), който отстрани 28-ия в схемата италианец Лоренцо Музети след успех с 6:4, 6:4 за час и 29 минути игра.Седмият поставен Андрей Рубльов от Русия прекъсна серията си от четири поредни загуби с победа над аржентинеца Факундо Банис с 6:1, 6:4 и си осигури двубой срещу 27-ия в схемата Алехандро Давидович Фокина.

Полякът Хубер Хуркач, осми поставен, също си осигури място в третия кръг след успех над Джак Дрейпър от Великобритания с 6:1, 7:5. Следващият му противник ще бъде германецът Даниел Алтмайер, надиграл 31-ия в схемата французин Артюр Фис с 6:2, 6:3.

Александър Василев се класира за полуфиналите на двойки при юношите на турнира от категория J500 на ITF в Офенбах (Германия). Василев и Тимофей Дерепаско от Русия победиха на четвъртфиналите с 6:2, 5:7, 10-5 испанците Пабло Гомес и Серхио Ернандес.

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под №2 в схемата българка отстъпи с 2:6, 6:4, 0:6 на №6 в схемата Мари Беноа (Белгия). Срещата продължи 2 часа и 25 минути.По-рано днес Шиникова победи в среща от втория кръг Астрид Лю Ян Фоон от Франция с 6:3, 6:3.

Динко Динев се класира за финала на двойки на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Динев и Матиас Уйвари (Латвия) победиха на полуфиналите друг българин Янаки Милев и Феликс Мишкер (Великобритания) с 6:4, 6:4. В спор за титлата утре двамата излизат срещу Иржи Барнат (Чехия) и Томаш Ланик (Словакия).По-рано днес Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл.

Поставеният под №4 българин победи с 6:3, 7:5 №8 в схемата Изомура Кокоро от Япония. Това е трета победа за Янаки на турнира при само един загубен сет. За място на финала Милев ще играе срещу Стайн Слумп от Нидерландия.

Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №4 българин победи с 6:3, 7:5 №8 в схемата Изомура Кокоро от Япония. Срещата продължи 2 часа и 20 минути. Милев изоставаше с 4:5 във втория сет, но със серия от три поредни спечелени гейма триумфира с победата.

Това е трета победа за Янаки на турнира при само един загубен сет. За място на финала Милев ще играе срещу Стайн Слумп от Нидерландия.По-късно днес българите Янаки Милев и Динко Динев ще играят един срещу друг на полуфиналите в надпреварата на двойки. Милев ще си партнира с Феликс Мишкер (Великобритания), а Динев с Матиас Уйвари (Латвия).

Росица Денчева постигна трета убедителна победи и се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. 17-годишната българка разгроми на четвъртфиналите с 6:1, 6:1 осмата поставена в схемата Нана Кавагиши от Япония. Срещата продължи само 58 минути. Това е трета поредна победа за Денчева на турнира без да загуби сет.

За място на финала Росица ще играе срещу Башак Ерайдън от Турция.Юлия Стаматова загуби в друг четвъртфинал на сингъл с 3:6, 1:6 от първата поставена Лаура Хиетранта от Финландия.Стаматова загуби и на полуфиналите надпреварата на двойки. Българката и Дефне Чирпанлъ (Турция) отстъпиха с 5:7, 2:6 от поставените под №1 Наталия Сиедлиска от Германия и Радка Зелничкова от Словакия.

Александър Василев се класира за четвъртфиналите на двойки при юношите на турнира от категория J500 на ITF в Офенбах (Германия). Василев и Тимофей Дерепаско от Русия победиха във втория кръг с 6:3, 4:6, 11-9 друг българин Анас Маздрашки и Стайлс Брокет от САЩ.За място на полуфиналите Василев и Дерепаско ще играят срещу испанците Пабло Гомес и Серхио Ернандес.