Денислава Глушкова е финалистка на турнир в Анталия

11 Мар., 2023
199 преглеждания

Денислава Глушкова се класира за финала на турнира за жени в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 2 в схемата Глушкова победи 6:3, 4:6, 6:4 Мави Остерайхер от Австрия. Срещата продължи 3 часа и 7 минути.19-годишната бьлгарка спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3 в първия сет.

Във втората част Денислава изостана с 0:4, но успя да изравни при 4:4. За съжаление Глушкова загуби следващите два гайма, а с това и сета.В третата решителна част българката изостана с 2:4, но спечели следващите четири гейма.С успеха Глушкова заработи 6 точки за световната ранглиста, а в спор за титлата тя ще играе срещу Наталия Сенич от Сърбия.

До момента Глушкова има една титла от турнири за жени от турнири на ITF. През миналата година Денислава триумфира на турнира на кортовете на Тенис център Санта Марина с награден фонд от 25 хиляди долара.