Шиникова с трета поредна победа в Испания, Сесил Каратанчева отпадна

11 май, 2023
71 преглеждания

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на клей в Платя Д′Аро (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката победи с 6:4, 6:3 осмата в схемата представителка на домакините Анхела Фита Болуда. Срещата продължи 84 минути.Шиникова изоставаше с 2:4 в първия сет, но спечели следващите четири гейма.

Във втората част Изабелла навакса пасив от 1:3 като спечели пет поредни гейма.Това е трета поредна победа без загубен сет за Шиникова, която започна турнира от квалификациите.Вчера Изабелла се класира и на четвъртфиналите в турнира на двойки.Междувременно Сесил Каратанчева загуби от поставената под номер 1 Жесика Понше (Франция) с 1:6, 0:6 за малко повече от час.

Каратанчева се завърна на корта преди около месец след почти 4-годишно отсъствие.