Джокович заслужи място на полуфиналите на Ролан Гарос

6 юни, 2023
72 преглеждания

Новак Джокович запази жива надеждата си за рекордна 23 титла от Големия шлем, след като победи руснака Карен Хачанов с 4:6, 7:6 (0), 6:3, 6:4 за 3 часа и 38 минути. Това е 12-и полуфинал на сърбина на „Ролан Гарос“.Сърбинът влезе трудно в мача, като бе пробит в петия гейм на първия сет, а след това Хачанов затвърди пробива си и поведе с 4:2. Тай задържа аванса и спечели първата част с 6:4.

Във втори сет всеки взимаше подаването си, като се стигна до тайбрек. Притиснатият до стената Джокович обаче извади целия си арсенал от удари и спечели решителната част със 7:0.Бившият номер 1 продължи да доминира и затвори третата част с 6:2, като направи пробив при сервиса на руснака в първия и седмия гейм на частта.Карен Хачанов не се предаде и в четвъртия сет.

Въпреки че Новак успя да направи пробив и поведе, руснакът, който е поставен в схемата на турнира под номер 11, върна пробива и изравни при 4:4. Джокович обаче успя да спечели последните два гейма в сета, както и целия мач.Новак Джокович направи 11 аса срещу 7 за съперника, както и 57 печеливши удара, докато Хачанов направи 38. Сърбинът направи и по-малко непредизвикани грешки – 42:44.

На полуфиналите на „Ролан Гарос“ Новак Джокович ще играе срещу победителя от двубоя между световния номер 1 Карлос Алкарас и Стефанос Циципас, който е по-късно тази вечер.