Томова загуби драматично на старта на сезона на трева

13 юни, 2023
63 преглеждания

Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира от сериите WTA 250 в английския град Нотингам с награден фонд 259303 долара. Първата ракета на България отстъпи с 2:6, 6:3, 6:7(5) на Елизабет Мандлик (САЩ). Двубоят беше довършен днес, след като вчера беше прекъснат в началото на третия сет при 2:1 гейма в полза на българката.При доиграването днес Томова проби за 4:2 гейма, но №110 в световната ранглиста Мандлик успя да обърне до 6:5.

При този резултат американката сервираше за победата, но Вики отговори с рибрейк. В последвалия тайбрек българката поведе с 2:0 точки, но Мандлик обърна до 4:2, а след това и до 6:3. Томова отрази първите два мачбола при подаване на съперничката, но при 5:6 тя отново загуби разиграване на собствен сервис и отпадна.Въпреки поражението Томова заработи 1 точка за световната ранглиста, в която заема 79-ото място.