Донски пак е на финал

1 Юли, 2023
51 преглеждания

Александър Донски ще играе за втора пореден път на финал на двойки. След като преди седмица загуби в последния мач на надпреварата в турнир в Словения, днес ще има възможност за поправка в надпреварата в Целе, друг словенски град. Това стана факт, след като в петък заедно с партньора си Захария Зак-Талич от Австралия излязоха два пъти на корта и записаха две победи. Първо в турнира с награден фонд от 15 хиляди долара бяха надиграни представителите на домакините Тилен Ковач и Яка Протич Закели с 6:3, 7:5 за 75 минути, а малко по-късно в спор за място на финалa двамата спечелиха срещу четвъртите поставени Андрин Казанова и Тимофей Степанов от Швейцария с 6:3, 6:3 за 64 минути.

За титлата Донски и Зак-Талич ще играят с номер 2 в схемата Якуб Никод (Чехия) и Бувайсар Гадамаури (Белгия Донски има десет титли на двойки в кариерата си от турнирите на ITF, а за последно триумфира през март в Монастир (Тунис). л