Джокович даде сет, но продължава към четвъртфиналите

10 Юли, 2023
68 преглеждания

Новак Джокович продължава борбата си за титла №24 от Големия шлем, след като на осминафиналите на Уимбълдън се наложи над поляка Хуберт Хуркач със 7:6 (6), 7:6 (6), 5:7, 6:4. Срещата между двамата започна в неделя вечерта, но бе прекъсната заради късния час. Тя продължи общо 3 часа и 10 минути.Хуркач затрудни много сърбина с мощния си сервис.

В първия сет се стигна до тайбрек, като полякът водеше с 6:3 и имаше три сетбола, но Джокович успя да спечели пет точки поред и да измъкна драматично частта.Във втория сет картината се повтори до 6:6, като този път Хуркач спаси един сетбол в тайбрек, но при втория се предаде и преднината на сърбина стана голяма.Мачът продължи днес следобед, като Хуберт Хуркач успя да вземе третата част като направи решителен пробив при 6:5. В четвъртия сет обаче той загуби гейм на свое подаване, което бе напълно достатъчно на Новак Джокович за крайния успех.

Хуберт Хуркач направи цели 33 аса в мача срещу почти два пъти по-малко за сърбина – 18. Полякът направи и повече печеливши удара – 64:44, но и много повече непредизвикани грешки – 37 на 16.На четвъртфиналите Новак Джокович срещу руснака Андрей Рубльов.