Миналогодишният финалист Рууд отпадна

31 Авг., 2023
45 преглеждания

Миналогодишният финалист Каспер Рууд отпадна във втория кръг на US Open. Поставеният под номер 5 Рууд загуби от 26-годишния китаец Чжъчжън Чжан с 4:6, 7:5, 2:6, 6:0, 2:6 след 3:21 часа игра.67-ият в световната ранглиста Чжан, който през тази седмица записа първи успех в основната схема на „Флашинг Медоус“, пласира 18 аса и преодоля загубения четвърти сет на нула, като реализира ранен пробив в петия, след което доминираше до края, за да стигне до най-значимата победа в кариерата си и да стане първия китаец с триумф над тенисист от топ 5 в класацията на АТП.Азиатецът също така изравни най-доброто си класиране в турнирите от Големия шлем, а следващият му съперник ще бъде Ринки Хиджиката (Австралия), който надделя над Мартон Фучович (Унгария) с 6:1, 6:2, 6:1.

Домакините също имаха поводи за радост, след като Тейлър Фриц, Франсис Тиафо, Бен Шелтън и Томи Пол преодоляха втория кръг на надпреварата.