Росица Денчева се класира за втори пореден полуфинал

28 Окт., 2023
55 преглеждания

Росица Денчева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на твърда настилка за жени от веригата на ITF в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. 16-годишната българка победи осмата в схемата Лия Фернандез от Мексико с 6:4, 7:6(5). Срещата продължи 1 час и 54 минути.Денчева изостана с пробив за 2:3 в първия сет, но спечели четири от следващите пет гейма.

Във втората част Росица поведе с 4:1, но допусна обрат при 4:5. При този резултат българката спаси сетбол при сервис на мексиканката и успя да пробие за 5:5. Фернандез дръпна с нов пробив за 6:5, но Денчева отговори с рибрейк и така се стигна до тайбрек. В него Росица спечели със 7:5 точки.

С този успех Денчева си осигури 4 точки за световната ранглиста.Роси постигна шеста победа в последните и седем мача в състезанията на ITF, за втора поредна седмица достига до тази фаза, след като през миналата в Ираклион (Гърция) игра на дебютен полуфинал във веригата при жените.