Дженев се класира за четвъртфиналите на двойки в Монастир

21 Ное., 2023
40 преглеждания

Адрияно Дженев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.Дженев в тандем с италианеца Масимо Джунта победиха на старта Алесандро Белифемине и Омар Бриджа от Италия с 6:3, 6:2. Срещата продължи 61 минути.Българинът и Джунта осъществиха пробив за преднина от 4:2 в първия сет и го спечелиха при 6:3.

Във втората част те натрупаха аванс от 3:1 и нямаха проблеми да приключат мача при 6:2.В надпреварата на сингъл по-рано днес Адрияно Дженев претърпя поражение в първия кръг именно от партньора си на двойки Масимо Джунта с 2:6, 1:6 за час и 19 минути игра.Дженев започна лошо мача и изостана с 0:4, което доведе до загубата на първия сет с 2:6. Ситуацията се повтори и във втората част, когато Джунта спечели три последователни гейма за преднина от 3:0 и затвори мача при 6:1.