Томова отпадна в първия кръг в Клуж-Напока

5 Февр., 2024
27 преглеждания

Виктория Томова загуби с 2:6, 4:6 от колумбийката Камила Осорио в първия кръг на турнира в зала „Трансилвания Оупън“ в румънския град Клуж-Напока.Томова не започна мача никак добре и допусна да загуби на три пъти подаването си в първия сет.Българката подобри представянето си във втория сет, в който започна с пробив и поведе с 2:0. Осорио, която е номер 101 в света, отговори с четири последователни гейма на сметката си, след което Томова направи нов пробив, за да изравни при 4:4.

Виктория Томова имаше точка и за още един пробив в деветия гейм, но я пропусна, а веднага след това Осорио реализира такъв, с който спечели сета и мача за час и 20 минути ирга.Във втория кръг Камила Осорио ще срещне победителката от двубоя между бившата водачка в световната ранглиста Каролина Плишкова от Чехия и австрийската квалификантка Синя Краус.Наградният фонд на турнира в Клуж-Напока е 267 хиляди щатски долара.