Милев направи обрат и се класира за финала в Анталия

2 Мар., 2024
21 преглеждания

Янаки Милев се класира за финала на единично на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №5 в схемата българин победи на полуфиналите с 6:2, 2:6, 6:4 третия в схемата Святослав Гулин (Русия). Срещата продължи 2 часа и 1 минута.Милев изоставаше с 1:4 в третата решителна част, но спечели пет поредни гейма, за да триумфира с успеха.

Това е четвърта поредна победа за Янаки на турнира при само един загубен сет.В спор за титлата Милев ще играе срещу Джузепе Ла Вела от Италия.До момента Янаки Милев има две спечелени титли на сингъл от турнири на ITF за мъже.По-късно днес Антъни Генов ще играе във финала на двойки.

Българинът и Святослав Гулин от Русия ще срещнат водачите в схемата Доминик Келовски (Чехия) и Богдан Павел (Румъния).Генов има три спечелени титли на двойки от от турнири на ITF за мъже.