Рууд повали Джокович и ще спори за титлата в Индиън Уелс

13 Апр., 2024
13 преглеждания

Каспер Рууд постигна най-голямата победа в професионалната си кариера, след като надигра с 6:4, 1:6, 6:4 Новак Джокович, за да се класира на финала на турнира от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло.За 25-годишния норвежец това бе първа победа над Джокович и първи успех над водач в световната ранглиста. Освен това той ще играе едва за втори път в кариерата си на финал на Мастърс 1000 и ще се опита да вземе първата си титла от турнира с по-висока категория от АТП 250.Срещу Джокович Рууд започна много силно и поведе с 4:1 гейма с два пробива.

Последваха по-добри минути за сърбина, който върна единия брейк, но не успя да стори нещо повече в откриващия сет.Картината се измени във втория сет, в който Джокович показа много по-добра игра, спечели на два пъти подаването на съперника си и изравни след 6:1.Сърбинът обаче не успя да задържи инерцията и в третия сет. В него отново Рууд бе този, който първи проби.

Това се случи в самото начало и световният номер 10 дръпна с 3:0 гейма.Джокович не се предаде и изравни при 4:4, но 36-годишният сърбин отново не успя да излезе напред в резултата, тъй като допусна нов пробив, който този път сложи край на мача.На финала в неделя Рууд ще играе с двукратния шампион Стефанос Циципас, който по-рано днес отстрани италианеца Яник Синер в другия полуфинал.