Милев с победи на сингъл и на двойки в Анталия

23 Апр., 2024
11 преглеждания

Янаки Милев се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №4 българин направи обрат и победи с 4:6, 7:6(6), 7:6 (7) Томаш Ланик от Словакия. Срещата продължи 3 часа и 25 минути.Милев изоставаше с 2:4 във втория сет, но успя да изравни при 4:4.

След това Янаки спечели тайбрека с 8-6 точки.В третата част Милев поведе с 5:3, но допусна обрат за 5:6. При този резултат Ланик сервира за спечелване на мача, но Янаки успя да пробие и да вкара сета в тайбрек. В него Милев спаси два мачбола и триумфира с 9-7 точки.

В турнира на двойки Милев и Феликс Мишкер от Великобритания се класираха за четвъртфиналите. Двамата победиха с 6:1, 6:2 Матю Доналд от Чехия и Федор Соседкин от Русия.Динко Динев също е четвъртфиналист в турнира на двойки. Динев и Матиас Уйвари от Латвия се наложиха с 6:4, 4:6, 10-4 над Айниус Сабаляускас и Пиюс Вайтиекунас от Литва.