Нишикори развали прокобата на първия кръг

30 Авг., 2016
329 преглеждания

Шестият поставен Кей Нишикори записа победа на старта на Откритото първенство на Съединените щати и въздъхна с облекчение. Три пъти в последните 5 издания на турнира от Големия шлем японецът отпадаше в първи кръг, а през 2014 година игра финал.Нишикори се наложи над германеца Бенямин Бекер с 6:1, 6:1, 3:6, 6:3 на корт „Грандстанд“. Първите два сета продължиха общо 49 минути и в тях 26-годишният азиатец загуби само два гейма, като постигна 25 печеливши удари.

В третата част германският ветеран неочаквано се върна в мача. Бекер, който е на 35, проби за 5:3 и спечели частта. Той стартира с брейк за 2:1 и четвъртия сет, което притесни съперника му. Но след това тенисистът от Шимане настъпи газта и до края на мача нямаше проблеми.

Следващия съперник на Кей Нишикори ще бъде квалификанта Карен Хачанов от Русия.