14 Февр., 2017
509 преглеждания

Снимка с Монфис взе световна награда Свързани играчи
Гаел МонфисТагове
снимка монфис болт 14-02-2017 15:45 | Tennis24.bg Авторите на снимки на френския тенисист Гаел Монфис и ямайския спринтьор Юсейн Болт спечелиха награди от ежегодния международен конкурс за фотография World Press Photo.Болт в полуфинала на 100 м на Олимпийските игри в Рио 2016 – момент запечатан от немския фотограф Кай Фафенбах зае третото място в категория „Спорт. Единични снимки“.

Полет на корта на Монфис, сниман от Камерън Спенсър от Австралия по време на Australian Open, беше отличен с втората награда в категорията. За победител беше избрана снимка на жокея Нина Кърбери от момент на падане по време на Големите национални състезания в Ливърпул (автор – британеца Том Дженкинс).Снимка от убийството на руския посланик в Турция Андрей Карлов спечели голямата награда на конкурса World Press Photo. Фоторепортерът на „Асошиейтед прес“ Бурхан Йозбилиджи е уловил миг след убийството на руския посланик в Турция Андрей Карлов на 19 декември.

Независимата неправителствена организация World Press Photo съществува от 1955 г. и годишните награди със същото име се считат за най-престижните в областта на фото-журналистика. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.

tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Qatar Total OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Доха; Категория: PremierНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $710,900Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Argentina OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Буенос АйресНастилка: КлейНаграден фонд: $624,340Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Memphis OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: МемфисНастилка: ЗалаНаграден фонд: $720,410Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: ABN AMRO RotterdamКатегория: ДругМясто на провеждане: Ротердам; Категория: ATP 500Настилка: ЗалаНаграден фонд: €1,854,365Official Website | Livescore