Теодор Александров с 3 титли от държавното по тенис на маса (снимки)

5 Мар., 2017
423 преглеждания

Теодор Александров с 3 титли от държавното по тенис на маса (снимки) Тагове

тенис на маса теодор александров елица замфирова държавно 05-03-2017 17:28 | Любомир Тодоров С три златни медала се окичи Теодор Александров от Държавното индивидуално първенство по тенис на маса, което завърши днес в НСА. Миналата година той спечели „само“ две първи места.Състезателят на „Дунав“ (Русе) триумфира с титлите на единично, на двойки и на смесени двойки.На сингъл Александров беше водач в схемата и защити титлата си.

Най-драматичен беше двубоя му на четвъртфиналите, където направи обрат от 1:3 гейма, за да спечели с 4:3 срещу колегата си в националния отбор Петьо Кръстев. На финала Теодор се наложи с 4:0 над изненадата на турнира – 17-годишния Стефан Тодоров. ГАЛЕРИЯ ОТ ФИНАЛИТЕНа двойки Александров и Денислав Коджабашев също дублираха златните си медали от 2016-а. На финала първите поставени победиха Петьо Кръстев и Димитър Атанасов с 3:1.

На смесени двойки Теди и Полина Трифонова спечелиха титлата след 3:0 срещу Денислав Коджабашев и Детелина Петрова.При жените на единично за първи път златен медал завоюва Елица Замфирова. Тенисистката на „Асарел Медет“ (Панагюрище) надделя в интересен финал над Трифонова, която е половин украинка, с 4:2 гейма.На двойки Красимира и Мария Йовкови се наложиха с 3:2 над Йованита Георгиева и Емилия Михайлова и заслужиха златните медали.

Призьорите бяха наградени от служебния министър ва младежта и спорта проф. Даниела Дашева. Всички резултати – тук! _____Мобилната версия на Tennis24.

bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: WTA Malaysian OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Куала Лумпур, МалайзияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Brasil OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Сао Пауло, БразилияНастилка: КлейНаграден фонд: $520,285Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Abierto Mexican OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Акапулко, МексикоНастилка: ТвърдаНаграден фонд: ATP $1,633,690; WTA $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Dubai ChampionshipsКатегория: ДругМясто на провеждане: Дубай, ОАЕНастилка: ТвърдаНаграден фонд: WTA $2,365,250; ATP $2,858,530Official Website | Livescore