Кириос и Зверев си насрочиха супермач на младоците

13 Мар., 2017
349 преглеждания

Кириос и Зверев си насрочиха супермач на младоците Свързани новини

Отличен старт за Григор Димитров Федерер с експресна победа в Индиън Уелс Ноле с 18-та поредна победа, предстои суперсблъсък с Дел Потро Рафа напред в Индиън Уелс след солиден успех Свързани турнири BNP Paribas MastersСвързани играчи
Ник Кириос Александър Зверев Тагове
индиън уелс кириос зверев 13-03-2017 11:10 | Николай Драганов Драганов Двама от най-талантливите млади тенисти Александър Зверев и Ник Кириос си осигуриха двубой помежду си в трети кръг на Индиън Уелс. До този момент Зверев и Кирьос не са срещали нито веднъж в професионалния тур. Във втори кръг на първия за годината „Мастърс“ турнир двамата се справиха с аржентински предизвикателства – Кирьос надигра Орасио Себайос след 6:3, 6:4, а Александър Зверев успя да победи Факундо Банис след 7:6(10), 6:3. Зверев и Кирьос попаднаха в най-тежката четвъртина от схемата, където са още Рафаел Надал, Новак Джокович, Роджър Федерер и Хуан Мартин дел Потро.

Двамата младоци са се срещали един единствен път – като юноши през 2013 година, а победата е за Кирьос – 6:3, 6:1. Към момента Александър Зверев се намира под №20 в ранглистата, а Кирьос е 16-ти. Австралиецът с гръцки корени е на 21 години, а неговият германски съперник, син на руски тенисист, е на 19 години. Най-доброто си представяне на „Мастърс“ турнир Кирьос записа през миналата година в Маями, когато достигна до полуфинал, загубен от Кей Нишикори.

Той има общо 19 победи и 14 загуби в турнири от този ранг, като не е записвал две победи от месец май миналата година, когато надигра №251 в света Салваторе Карузо и Милош Раонич на „Мастърс“ турнира в Рим, преди да отстъпи на Надал. Саша Зверев има 10 победи и 9 загуби, а най-доброто му представяне е именно в Индиън Уелс през миналата година, когато успя да достигне до четвърти кръг, надиграйки Иван Додиг, Григор Димитров и Жил Симон, преди да загуби от Надал. „Очаквам този мач с нетърпение. Ние сме близки от доста време.

Играли сме заедно при юношите, спомням си един голям мач помежду ни в онези времена. Той очевидно се е подобрил много от тогава, записа някои големи победи в професионалния тур. Ще бъде трудно, особено на тази настилка. Ако играе своя агресивен тенис, няма да ми бъде лесно, особено с неговите начални удари.

Ако аз изляза, играя своя тенис и загубя, това няма да е изненада. Но няма да е изненада и ако го победя“, коментира Ник Кириос преди сблъсъка на младоците. „Ще бъде много вълнуващо, защото двамата сме младите играчи, за които се говори може би най-много, заедно с Доминик Тийм. Ще бъде вълнуващ мач, защото и двамата се представяме много добре тази година.

Ще видим. Няма как да кажа, че ще бъда шампион в края на следващата седмица, но чувствам, че мога да играя отличен тенис и да победя всеки. Попаднах в най-тежката четвъртина на схемата и мисля, че шампионът ще бъде излъчен именно от таци част. Следващите няколко кръга ще бъдат много, много тежки за всички нас“, коментира от своя страна Зверев.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!