Надал: Нямах отговор на ретурите на Роджър

16 Мар., 2017
414 преглеждания

Надал: Нямах отговор на ретурите на Роджър Свързани новини

Кей Нишикори първи на четвъртфинал Федерер победи Надал за трети път поред и чака Кириос (видео) Вавринка се измъкна срещу Нишиока Програма за турнира в Индиън Уелс за четвъртък Свързани турнири BNP Paribas OpenСвързани играчи Рафаел НадалТагове
Рафаел Надал Роджър Федерер Индиън Уелс 16-03-2017 10:35 | Станко Димов Рафаел Надал претърпя една най-категоричните си загуби в историята на съперничеството с Роджър Федерер – 2:6, 3:6 след малко повече от час игра в Индиън Уелс. Това беше трето поредно поражение на испанеца от Маестрото и второ за годината след финала на Australian Open. След срещата Надал отдаде заслуженото на опонента си и сподели защо според него е загубил мача. „Мисля, че през цялото време той връщаше топката много добре.

Но в същото време, беше очевидно, че аз нямам отговор на неговите ретури”, коментира Надал след срещата. „Трябваше да неутрализирам точките, да се справя с неговите първи удари, но аз не го направих. Не бях достатъчно добър тази вечер. Роджър заслужено победи, в това няма съмнение”.

През целия двубой Надал не успя нито веднъж да се справи с подаването на Федерер, като в същото време Матадора допусна цели 4 пъти да бъде пробит. „Имах нужда да играя по-дълбоко и високо, за да му създам проблеми. Не го направих и той се възползва. Най-лошите моменти за мен в този двубой бяха началото на двата сета.

Допуснах пробив в първия гейм в срещата, след това бях пробит и в началото на втория сет. По този начин е много трудно да се играе срещу Федерер”.Въпреки загубата Надал е доволен от състоянието си. „Когато чувстваш, че не играеш добре и си в дупка, това може би остава за малко по-дълго в съзнанието ти.

При мен обаче случаят не е такъв. Започнах сезона по отличен начин, записах много победи, показах добра игра. Днес не се справих по-най-добрия начин, но съм уверен, че ще го направя в Маями следващата седмица”. 30-годишният испанец има 4 загубени финала в Маями.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: BNP Paribas OpenКатегория: МастърсМясто на провеждане: Индиън Уелс, САЩНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $7,913,405Official Website | Livescore