6 Апр., 2017
333 преглеждания

Кузманов даде аванс на България Свързани турнири
Купа Дейвис, III групаСвързани играчи Димитър КузмановТагове
кузманов купа дейвис санта марина 06-04-2017 14:10 | Станко Димов Станко Димов, пратеник на Tennis24.bg в Санта Марина България поведе с 1:0 победи в дуела с Армения от Група „А” за Купа „Дейвис” (III група). В първия мач на единично Димитър Кузманов надви с 2:0 сета Микаел Качатрян – 6:3, 7:6(0), след 95 минути на първи корт във в.с.

„Санта Марина”, Созопол. Срещата се проведе при трудно условия – ниска температура на въздуха и силен вятър, които на моменти затрудняваха значително състезателите. Арменецът спечели жребия и избра да сервира първи, като в началните геймове играта беше равностойна. В седмия гейм Мико първи стигна до точки за пробив, повеждайки с 40:15.

Качатрян отрази първия брейк-бол, но при втория, с отлична игра в близост до мрежата, Кузманов проби и поведе с 4:3. До края на сета Мико загуби общо 2 точки и приключи първата част след 30 минути игра – 6:3. В началото на втория сет Кузманов загуби ритъм и от това се възползва Качатрян. В петия гейм арменецът стигна до първите си точки за пробив, който стана факт за преднина 3:2.

При 5:4 Качатрян сервира за сета, но Мико успя да навакса изоставането си в последния момент и изравни за 5:5. В последствие се стигна до тайбрек, в който Кузманов беше категоричен – 7:0 точки. Във втория мач на единично Александър Лазов ще премери сили с Микаел Аветисян. _____Мобилната версия на Tennis24.

bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Купа Дейвис – Световна групаКатегория: ДругМясто на провеждане: – Настилка: ТвърдаНаграден фонд: – Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Купа Дейвис, III групаКатегория: ДругМясто на провеждане: Санта Марина, СозополНастилка: ТвърдаНаграден фонд: – Official Website | Livescore